Е-Фарма – чат-бот для пошуку безкоштовних ліків

Передмова

Щодня сучасні інтернет сервіси та технології являються невід’ємною частиною нашого життя, одні невпинно розширюються, зазнають змін та оновленнь, інші потрапляють під заборону як глобальну так і локальну. Після тривалої боротьби за захист данних користувача, між власником соціальної мережі Вконтакте (Павло Дуров) та влади Російської Федерації, перший залишився без власної соціальної мережі котра згодом в руках влади перетворилась на об’єкт стеження за користувачами та інтернет платформою провладної пропаганди.

Залишившись ні з чим Павло Дуров повторно захопив серця прихильників його продуктів, розпочавши розробку потужного захищеного мессенджера Telegram, швидко привернувши увагу інвесторів з усього світу. Саме тому для розробки нашого сервісу ми вкотре обрали платформу власник котрої бореться за захищеність данних користувача, це потужний та захищений складним алгоритмом шифрування мессенджер Telegram.

Однією з особливостей мессенджера Telegram інстальованого у Вашому мобільному гаджеті – це можливість створення взаємодії користувача з певними данними за допомогою Telegram чат-ботів,
в нашому випадку таким мостом взаємодії (користувач-сервер) це – TelegramBot E-Pharma

Що ж таке Бот?

Бот це звичайний контакт користувача у вашому мессенджері. До взаємодії з котрим Ви можете з легкістю перемикнутись з діалогу з вашою подругою або другом до діалогу з ботом та надсилаючи йому команди або натискаючи запропоновані ботом сервісні кнопки бот буде повертати Вам у вигляді повідомленнь різноманітну інформацію, сповіщувати про певні зміни інформації якою ви зацікавились тощо. Фактично це зручний підручний інструмент взаємодії користувача з сучасними інтернет сервісами, та одночасно швидкий та захищений мессенджер для обміну повідомленнями з друзями.

Ближче до справи. Що ми зробили?

Приклад пошуку безкоштовних лікарських засобів

Ми зібрали дані порталу Є ліки, та надали можливість користувачам взаємодіяти з цими данними за допомогою Телеграм бота E-Pharma .
Основною робочою функцією бота є – можливість відслідкувати кількість безкоштовних лікарських засобів у обраному лікарському закладі, оформивши в один клік підписку на обраний лікарський засіб, та як тільки залишки обраного ЛЗ зазнають змін то користувач отримає повідомлення від бота E-Pharma з інформацією про те як зміниласть в наявності кількість безкоштовного лікарського засобу. Сповіщення про зміну кількості користувач буде отримувати щоденно о 07:20 лише у тому випадку, якщо зміниться кількість лікарського засобу.

Отримувати інформацію про перелік безкоштовних лікарських засобів, їх кількість або щоденне сповіщення про зміну кількості тепер не проблема маючи мобільний гаджет ваш помічник E-Pharma Bot буде слідкувати за зміною інформації, щоденно її оновлювати та надсилати Вам при необхідності повідомлення. Наразі в системі бот слідкує за інформацією від 99-ти лікарських закладів Житомирської області.

Далі ми не зупинились та паралельно під’єднали Державний реєстр лікарських засобів, та Державний Реєстр оптово – відпускних цін на лікарські засоби і тепер користувачу доступна не тільки інформація про безкоштовні ліки в лікарських закладах Житомирської області а й дані з державних реєстрів, тобто Ви надсилаєте боту назву лікарського засобу і вмить отримуєте всю інформацію про заявника, виробника, склад, код АТХ та можете за цим кодом отримати можливий перелік аналогів лікарських засобів, а також інформацію про ціни на лікарський засіб з Державного реєстру оптово-відпускних цін.

Також бот з легкістю обробляє повідомлення з Номером Реєстраційного посвідчення лікарського засобу, надіславши боту на перевірку реєстраційний номер Ви отримаєте інформацію про його наявність в державному реєстрі, та інформацію про лікарський засіб на котрий видано реєстраційний номер, термін дії посвідчення.

Приклад пошуку інформації про ЛЗ в Державному реєстрі

Для додаткового прикладу спробуємо продемонструвати як відбувається пошук інформації про лікарський засіб в Державному реєстрі лікарських засобів.

По перше Вам необхідно натиснути відповідну вбудовану в діалог з ботом інлайн кнопку “Пошук в державному реєстрі ЛЗ” після відповіді бота про з пропозицією надіслати назву лікарського засобу можете в діалоговому вікні ввести назву лікарського засобу та відправити боту як повідомлення, у відповідь ви отримаєте перелік лікарських засобів з державного реєстру схожих за назвою, у вигляді вбудованих в діалог інлайн кнопок, натиснувши необхідну Ви отримаєте від бота відповідь у вигляді розгорнутої інформації про лікарський засіб, виробник, код АТХ класифікації, номер реєстраційного посвідчення тощо.

Також під загальною інформацією користувачу доступна інлайн кнопка “Альтернативи за кодом АТХ класифікації”, натиснувши на котру бот знайде всі лікарські засоби в Державному реєстрі лікарських засобів з аналогічним кодом АТХ (Анатомо-терапевтично-хімічна класифікація ВООЗ , Therapeutic Chemical Classification System, ATC — міжнародна система класифікації лікарських засобів. ) .
Зручно? Гадаємо так, такий набір опцій допоможе швидко знайти інформацію про лікарський засіб, може бути досить зручною підручною довідкою навіть для лікарів, швидко отримуючи інструкцію або шукаючи можливу заміну лікарському засобу за кодом АТХ.


Отже в загальних рисах наш бот E-Pharma може забезпечити користувачу такий функціонал:

  • Шукати безкоштовні лікарські засоби (ЛЗ) у всіх лікарнях Житомирської області
  • Отримувати інформацію щодо кількості доступних ЛЗ, та їх розподіл по відділамДетальна інформація по обраному лікарському закладу (керівник, засновники, юридична назва, адреса, координати на мапі, контакти та ін.)
  • Оформлювати підписку на зміни кількості обраного ЛЗ у обраній лікарні (сповіщення про зміни щоденні о 07:20, при умові що загальна кількість ЛЗ в лікарському закладі змінилась)
  • Отримувати інформацію про ЛЗ з державного реєстру
  • Перевіряти номер реєстраційного посвідчення ЛЗ
  • Шукати аналоги ЛЗ за АТХ кодом реєстру
  • Отримувати інструкцію до всіх ЛЗ що є в держреєстрі лікарських засобів реєстру (окрема БД що оновлюється щотижня з державного реєстру).
  • Отримувати інформацію про оптово-відпускну ціну ЛЗ (при наявності ЛЗ в реєстрі оптово-відпускних цін)
  • Стежити за стрічкою новин УОЗ ЖОДА

Отже запрошуємо долучитись до нашого бота встановивши (за відсутності) мессенджер та додавши нашого бота до своїх контактів, посилання на котрого залишаємо нижче.

завантажте мессенджер Telegram щоб почати користуватись ботом E-Pharma
Додайте бота E-Pharma

** На данний момент проект знаходиться на стадії фінального тестування


Головна сторінка проекту

Шейр публікації

Категорії