Проєкт – OPEN Громада

Ми запускаємо новий проєкт OPEN Громада у роботу. OPEN Громада – це абсолютно унікальний в Україні громадський некомерційний проєкт що дозволить місцевим мешканцям не тільки слідкувати за ситуацією у територіальній громаді завдяки автоматично оновлюваним мапам але й приймати активну участь у зборі деяких даних, формуванні різнотипних публічних реєстрів ( в т.ч. у геопросторовому форматі ). Для спільної роботи не потрібно додатково мати певні навички або проходити навчання, збір та обробка буде концетруватись на використанні сучасних мессенджерів у режимі підказок та роз’яснень. Чат-бот допоможе зібрати дані у правильному форматі, обробити їх з подальшою каталогізацією та привязкою до місцевості, ( чат-бот на даному етапі знаходиться на стадії розробки).

Система буде складатись з двох частин, перша буде взаємодіяти з користувачами за допомогою чат-боту, інша частина буде публічно відображати опрацьовані дані на нашому офіційному вебсайті проєкту OPEN Громада . Для початку, ми створили декілька мап різного типу і трішки їх опрацювали, у першому релізі ми пропонуємо місцевим мешканцям поки що дві публічні мапи, і ми спробуємо описати що вже виконано і як це працює, коротко про кожну з них:


Мапа пожеж

слідкувати за осередками пожеж у громаді тепер просто

Ми створили автоматизований програмний продукт що кожні півгодини аналізує дані різного типу які постійно збираються агенцією NASA (Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору) за допомогою супутників MODIS ( Moderate-Resolution Imaging Spectroradiometer ) та VIIRS ( Visible Infrared Imaging Radiometer Suite ) і якщо за результатами зібраних даних вони свідчать про вірогідну наявність осередку пожежі ми їх відображаємо на нашій публічній мапі пожеж. В подальшому користувачам нашого чат-боту з найближчих населених пунктів будуть надходити повідомлення про виявлення нових осередків із рівнем вірогідності пожежі, типом супутника з якого отримано дані та із координатою осередку на мапі.

такий вигляд має мапа на сайті

Навіщо це?
Держава останні декілька років проводить массову інформаційну кампанію про недопустимість власноручних підпалів на полях в результаті яких завдається більше шкоди навколишньому середовищу, тваринам та мікроорганізмам ніж користі фермерам та врожаю. Країни Європи вже давно розвіяли міфи про оновлення травяного шару після підпалу, і звісно там умисні підпали переслідуються та вагомо караються за європейським законодавством. Рецепт всюди однаковий, місцева влада створює умови на території всієї громади забезпечуючи кількаразове на рік вивезення сміття (листя, гілки, трава) від населення, в ідеалі навіть з можливістю переробки на тверде паливо для комунальних закладів а палії мають бути покарані за чинним законодавством.

Події минулого року під час яких на Олевщині згоріло декілька населених пунктів мали б залишити після себе тривожний урок та месседж “Відкритий вогонь = невиправна шкода”, і шкода як для власного ж здоров’я, екологічна так і матеріальна. Тому на нашу думку моніторинг у такий спосіб дозволить вчасно виявляти осередки займання, аналізувати їх кількість та масштаб та на базі зібраних даних за декілька років дозволить виявити критичні зони нашої громади які найчастіше піддаються як умисним підпалам так і природнім самозайманням.

 • на мапі відображаються виявлені активні осередки вогню на момент сканування одним із супутників території нашої громади
 • як правило супутники аналізують територію в середньому 4 рази на добу.
 • користувач на мапі може самостійно обрати період за який потрібно відобразити осередки виявлення вогню за допомогою функціональних клавіш у інтерфейсі над мапою
 • запланована подальша інтеграція в чат-бот, у вигляді інформаційних повідомлень про нові виявлені осередки.

Туристична мапа

найцікавіші об’єкти громади у геопросторовому форматі

Про важливість розвитку туристичної привабливості регіону можна говорити нескінченно, на дану тематику у відкритому доступі можна знайти як наукові роботи, дослідження, рекомендації і результати виконання програм різного типу, але нам окрім рекомендацій та прикладів відома коренева частина з котрої необхідно розпочати, це – каталогізація об’єктів а якщо точніше то типовий реєстр потенційно привабливих туристичних об’єктів. Перед початком любої справи необхідно скласти реальний зручний перелік всього наявного майна а потім вже його опрацьовувати.

Хочемо зауважити що перелік об’єктів на мапі ще не є кінцевим та вичерпним, це лише початкова база яка буде постійно нарощуватись та з часом буде приведена у актуальний стан а об’єкти та об’єм зібраних даних у геопросторовому форматі можливо дозволить поглянути на туристичний розвиток та привабливість нашого регіону дещо по іншому.

Однією із переваг публічного доступу до мапи та інтеграцією нашого проекту із громадськістю за допомогою чат-боту дозволить збирати такі дані спільно, модерувати їх, доповнювати, коригувати. Такий принцип збору та обробки даних може претендувати на назву “Громадський блокчейн”, коли один користувач додає дані а інша частина активних користувачів підтверджує їх актуальність. Ми сподіваємось що наш онлайн інструментарій дозволить об’єднати спільнодумців та активізувати цифрових волонтерів до збору та нарощенню даних що стосуються нашої громади.

Туристичні дані корисні не тільки органам відповідальним за розвиток туризму але й місцевим мешканцям для планування власного туристичного місцевого дозвілля, за допомогою подібних сервісів мешканцям буде цікавіше ознайомитись із культурою та територією нашої громади, об’єктами про котрих раніше не чули, або взагалі спланувати власний вихідний екотуристичний день.

Дорожня мапа

даний реліз проєкту лише верхня частина айсбергу

Насправді це лише початок, основний потужний функціонал знаходиться під капотом проєкту, та за планами у нас буде відбуватись постійне оновлення та розширення проєкту, оновлюваний функціонал відкриє більше можливостей для користувачів та цифрових волонтерів, дозволить додавати, аналізувати, систематизувати дані та постійно підтримувати їх у актуальному стані.

На даному етапі курс розвитку проєкту обрано, і дорожню карту оновлень базових можливостей онлайн порталу та чат-боту можна переглянути нижче або на офіційному сайті проєкту:

 • Мапа туристичних потенційно-привабливих об’єктів ( ВИКОНАНО )
 • Оновлювана мапа осередків пожеж ( ВИКОНАНО )
 • Зручний чат-бот для взаємодії з користувачами ( у розробці )
 • Геопросторова інтеграція населених пунктів ( заплановано )
 • Спільне формування мапи стихійних звалищ сміття ( заплановано )
 • Оновлювана мапа пошкоджених ділянок мереж освітлення ( заплановано )
 • Перелік депутатів місцевої ради та стисла інформація ( заплановано )
 • Перелік старост місцевої ради та стисла інформація ( заплановано )
 • Перелік виборчих округів ( заплановано )
 • Збір даних про відсутнє електропостачання ( заплановано )
 • Шукати туристичні об’єкти поблизу Вашого місцезнаходження ( заплановано )
 • Спільне формування туристичної мапи та додавати нові об’єкти до реєстру за допомогою нашого чат-боту ( заплановано )
 • Функціонал формування місцевих туристичних маршрутів ( заплановано )
 • Залишати відгуки та оцінки до вже існуючих в реєстрі об’єктів ( заплановано )
 • Відкритий API інтерфейс доступу до вищезгаданого переліку даних ( заплановано )

До діджиталізації яку анонсував Президент України Ви зможете власноруч доторкнутись і спільно прийняти участь у локальному масштабі на прикладі нашої громади, онлайн взаємодія громадськості зможе допомогти місцевій владі сформувати актуальні та якісні відомості а також налаштувати ефективну взаємодію між жителями та владою базуючись на відкритих структурованих відомостях. Тільки уявіть собі наскільки можливо пришвидшити реакцію місцевої влади якщо надати користувачам можливість у три кліки за допомогою чат-боту повідомити про відсутність електропостачання, на базі таких масових повідомлень за короткий час ми можемо алгоритмізувати автоматичне надсилання повідомлень місцевій раді та енергопостачальній компанії, таким чином є можливість якнайшвидше отримати зворотню офіційну відповідь та інформацію щодо аварії на енергомережі.
Уявили ? Ефективно? Так, у нас запланований такий функціонал.

Взагалі ідея створення публічних реєстрів різного типу Новогуйвинської громади була народжена кілька років тому але до ідеї інтеґрації даних реєстрів та даних спільно зібраних місцевими мешканцями за допомогою чат-боту нас надихнув проєкт створений невідомими розробниками що аналізують інформацію у телеграм каналі “Новогуйвинська ОТГ”, їм вдалось інтегрувати дані про депутатів місцевої влади до Телеграм чат-боту “Elector BOT (НОТГ) – v2.0″ і ми вирішили піти дещо схожим шляхом але більш витримано та менш радикально.

Стежте за нашими новинами у Телеграм каналі, нашому офіційному сайті та на офіційному сайті проєкту OPEN Громада, долучайтесь до цифрової активності котра принесе суспільну користь громаді, наше комфортне майбутньє у наших спільних руках, ідеях, інструментах та можливостях.

Шейр публікації

Категорії