У чому різниця між латте та капучино?

Насичений, темний як ніч еспресо, ніжне наче крила ангела спінене молоко і корона з легкої пінки – інгредієнти двох найулюбленіших у світі напоїв. Попри цю схожість плутати їх не можна. Хочете розібратися чим відрізняється лате від капучино? Ця стаття розкриє всі таємниці та секрети. Почнемо з історії.

Знахідка італійських ченців

Про появу капучино розповідають неймовірні легенди. Найвідоміші:

 1. У XVII столітті чорну каву називали вигадкою сатани. Священнослужителям доводилося відмовлятися від чудодійного напою, який давав сили та допомагав зберігати ясність розуму. Винахідливі брати Ордену капуцинів знайшли вихід. Вони розбавляли диявольський цвіт праведно білим молоком. Виходило смачно і благочестиво.
 2. Після розгрому яничар проповідник Ордену капуцинів опинився в кав’ярні Відня. Марко Д’Авіано запропонували спробувати “сажу турків”. Ароматна новинка виявилася гіркою. Чернець попросив додати молоко, щоб пом’якшити незвичний смак.

Коротко про історію виникнення лате

латте та відмінності від капучино

Італія та США досі сперечаються, хто першовідкривач.

 1. За версією жителів Апеннінського півострова ніжний напій придумали турботливі італійські домогосподарки. Коли сім’я збиралася за столом дорослі із задоволенням пили каву. Для дітей люблячі матусі додавали в міцний напій гаряче молоко.
 2. Американці запевняють, що унікальний винахід належить бариста з кафе в Берклі. Виходець з Італії готував чудовий міцний еспресо. Але більшості клієнтів це не подобалося. Доводилося додавати вершки. Пізніше Ліно Мейрін пропонував відвідувачам спробувати кавово-молочний коктейль, який припав до смаку і європейцям.

Основні відмінності капучино від лате

За однакових складових напої абсолютно несхожі один на інший. Гурмани відчувають різницю, зробивши один ковток. Чим капучино відрізняється від лате? Почнемо з основних ознак.

Напій Капучіно Латте
Вид кофе коктейль
Пропорція: кава, молоко, пінка рівні частини 1/2/1
Приготування 1. У еспресо-машині чи кавоварці готують каву.

2. Тепле молоко спінюють за допомогою капучинатора.

3. У еспресо вливають молоко 3. Каву акуратним струмком наливають у спінене молоко
Піна Однорідна без пухирців повітря
 • збивається довше
 • щільна, густа текстура
 • здатна утримати чайну ложку цукру
 • зберігає форму до 12 хвилин
 • ідеальна для малюнків
 • легка структура нагадує пухнасту хмару
 • тримається не більше 10 хвилин
Смак та аромат
 • яскрава кавова гама згладжена молочним відтінком
 • насичений аромат
 • для приготування еспресо використовують як зерна 100% арабіки, так і суміш з робустою
 • оксамитовий смак
 • неміцної кави
 • вишуканий молочний аромат
 • не допускається домінування гіркуватості

Цим відмінність лате від капучино не обмежується. Особливе значення має сервірування.

капучіно

Капучино подають гарячим. Для того, щоб довше зберегти тепло, беруть чашки трапецієподібної форми не більш як 180 мл із твердої порцеляни або кераміки. Класикою вважається білий колір. Хоча зараз використовують різнокольоровий посуд і нерідко наносять логотипи різних брендів.

Латте приносять у келихах із ручкою, об’єм яких 240 – 360 мл, максимально можливий – 400 мл. Передбачено варіант подачі в

Добавки

Тертий шоколад, какао, карамель, зефір і різні лікери підходять в обох випадках. Щоправда поціновувачі запевняють, що тільки кориця ідеально поєднується з еспресо і здатна вигідно відтінити молочні нотки.

Підіб’ємо підсумок

Відрізнити лате від капучино зможе не тільки експерт. Білосніжна порцелянова чашка, домінуюча кавова нотка, щільна пінка із зображеним шедевром. Без сумнівів, це капучино. Яскраво виражені молочні відтінки, повітряна хмаринка, що вінчає айріш-келих, – лате.

Поділіться в коментарях, що виберете Ви? Нам цікаво дізнатися яскравий капучино чи ніжний лате займе місце лідера серед читачів блогу eFortezza.

[Количество: 0 Рейтинг: 0]

Залишити відповідь