Де обміняти долари старого зразка, і чому це може стати проблемою

Якщо ви знайшли в скарбничці $100 старого зразка, у вас є шанси обміняти її на нову, і вільно користуватися знахідкою. Відповідно до постанови НБУ №502, у банку зобов’язані прийняти у вас американську валюту 1996 року випуску та видати купюру 2009 року. Банк може вимагати комісію за свої послуги, але відмовляти в обміні фактично не має права.

Чому ж періодично обмін старих доларів на нові завдає багато клопоту і навіть проблем? По-перше, проблематичним може стати обмін грошей, випущених до 1996 року. Вважається, що на той період купюри максимально часто підроблялися. Після 1996 були використані нові технології для захисту, і банкноти стали викликати більше довіри, бо були захищені від фальшивомонетників. По-друге, не кожен банк сумлінно підходять до такого питання, як обмін 100 доларових купюр старого зразка, і можуть надіслати їх на експертизу або відмовити в обміні.

Обміняти долари старого зразка

Чи можна обміняти старі долари на нові у будь-якому банку?

Де здати долари старого зразка? Звісно ж, у будь-якому відділенні банку. Однак із цим можуть виникнути проблеми, адже часом співробітники просто відмовляють прийняти стару банкноту. Тому дуже важливо знати, у якому разі ви можете наполягати на обміні. Виходячи з постанови №502, банк зобов’язаний прийняти долари старого зразка, якщо вони мають незначні ознаки зношування.

1. Плями та написи

Якщо вони перекривають одну з ознак платіжності менш як на 20%.

2. Штампи

Обміну підлягають банкноти, у яких є сторонні штампи, крім штампу про неплатежности.

3. Надриви та склеювання

Якщо купюра надірвана не більше ніж на четверту частину своєї ширини, а місце склеювання не перекриває ознак платіжності, наполягайте на обміні.

4. Потертості та забруднення

Навіть якщо є забруднення, що провокують люмінесценцію в деяких місцях під УФ-променями, американську валюту можна подавати на обмін.

Але навіть знаючи, де здати старі долари, ви можете зазнати невдачі. Справа в тому, що рішення приймається банківським співробітником, і якщо він вам відмовив, заперечити це практично неможливо. Ви можете вимагати таку послугу, як інкасо, – експертизу, під час якої буде встановлено справжність купюри. Але це може зайняти не менше місяця, і коштуватиме до 20% комісійних (розмір комісії встановлює сам банк).

Обмін долари старого зразка

Де змінити старі долари, якщо вони значно пошкоджені?

Якщо стара доларова купюра сильно пошкоджена, ви можете звернутися в банк і здати долари старого зразка для обміну на нові купюри. Але варто бути готовими, що банківська установа може призначити інкасо, якщо:

  • банкнота розірвана на частини, склеєна;
  • є не всі ознаки платіжності: зміни на портреті, деформація захисної стрічки, сторонні написи, що заважають визначити справжність;
  • банкнотний папір пропалений, залитий фарбою або чорнилом повністю або понад 20%;
  • є очевидний недолік друку.

Необхідно розуміти, що інкасо не гарантує, що гроші приймуть та обміняють на нові.

Де обміняти старі долари
Де обміняти старі долари

При обміні доларів старого зразка не забувайте перевіряти купюри на справжність!

При обміні купюр необхідно бути уважним та перевіряти отримані банкноти на справжність. З таким завданням відмінно впорається спеціальне обладнання – детектори валют.

[Количество: 0 Рейтинг: 0]

Залишити відповідь