Як прибрати вм’ятину без фарбування?

Навіть найакуратніша їзда, на гранично малій швидкості і з дотриманням усіх правил дорожнього руху, не гарантує того, що вашому автомобілю вдасться уникнути вм’ятин на кузові. Неуважність під час паркування, агресивна манера водіння інших учасників дорожнього руху, зрештою, атмосферні опади, у вигляді великого граду – все це може призвести до вельми неприємних ушкоджень, які, ще зовсім нещодавно, змушували власників авто істотно розщедритися і змушували залишатися їх без транспортного засобу на час ремонту.

Сьогодні ситуація дещо змінилася і видалення вм’ятин, здебільшого, вже не займає багато часу і не вимагає великих витрат на рихтування, шпаклівку і фарбування. Все це стало можливим завдяки новій технології видалення вм’ятин без фарбування.

Що собою являє нова технологія?

Paintless dent repair, що так і перекладається з англійської, як “видалення вм’ятин без фарбування” – це вельми ефективна технологія, яка сьогодні доступна автолюбителям усього світу. Україна не стала винятком, хоча у тих, хто ще з нею не стикався, процедура викликає скептичну посмішку.

В основі PDR лежать деякі унікальні властивості фарби, якою забарвлюються елементи кузова авто, і металу, з якого ці елементи робляться.

Річ у тім, що в останньому десятилітті минулого століття, для фарбування автомобілів, стали використовувати доволі еластичну фарбу, яка, за невеликих деформацій кузовних елементів машини, залишається неушкодженою. З цієї причини, виникнення невеликих складок або вм’ятин на металі, а також деформація ребер жорсткості, на кузовних елементах, не завжди тягне за собою необхідність у фарбуванні пошкоджених місць. Якщо ж фарбувати все ж доведеться, то завдяки новій технології, можна обійтися тільки нанесенням шару ґрунту, без подальшого шпаклювання.

Що стосується металу, то в процесі усунення вм’ятин без фарбування використовується механічна пам’ять відштампованого алюмінію або сталі, що дає змогу, шляхом зняття напруги в самій вм’ятині і навколо неї, повернути деталям кузова початкову форму. Для цього використовуються спеціальні пристосування, що допомагають виконати кілька легких натискань зі зворотного боку вм’ятин, після яких метал набуває колишнього вигляду. Деякі великі дефекти не завжди виходить прибрати повністю, але, в більшості випадків, це залежить від кваліфікації виконавця операції.

Не в останню чергу, ефективність робіт залежить від часу, що минув з моменту виникнення вм’ятини. Старі пошкодження починають набувати своєї пам’яті, а значить, не варто затягувати з ремонтом, оскільки можуть виникнути певні складнощі. Що менше часу минуло, то простіше буде впоратися з дефектом.

Переваги безфарбового рихтування

Ті, хто вже зміг познайомитися з технологією Paintless dent repair, відзначають низку її досить відчутних переваг:

  • Досить малий термін усунення пошкоджень. Залежно від обсягу вм’ятини, процес її ліквідації займає від 15-20 хвилин до двох годин.
  • Можливість ліквідувати вм’ятини на СТО, поєднуючи з проходженням техобслуговування, або у власному гаражі, за наявності певних навичок.
  • Демократичну вартість робіт, які можуть обійтися вдвічі дешевше, ніж рихтування зі шпаклівкою і подальшим фарбуванням.
  • Оскільки фарбування кузова, після усунення пошкоджень, не передбачається, відпадає необхідність у пошуку відповідної фарби, потрібного відтінку. Технологія PDR дає можливість зберегти оригінальне покриття.
[Количество: 2 Рейтинг: 5]

Залишити відповідь